Oferta

 

Loctite 9514

 Loctite 9514-300ml (jednoskładnikowy klej epoksydowy, szary, do 180 C ) (IDH.468342)
Opis produktu
Produkt Loctite Hysol 9514 jest jednoskładnikowym wzmocnionym klejem epoksydowym utwardzanym ciepłem. Produkt charakteryzuje się znakomitą wytrzymałością na ścinanie i oddzieranie oraz doskonale nadaje się do pracy w wysokich temperaturach (do 200*C). Dzięki odpowiedniej lepkości i odporności na osiadanie znakomicie wypełnia duże szczeliny i może być stosowany do klejenia różnorodnych materiałów. Produkt może być utwardzany indukcyjnie lub przy użyciu innych źródeł ciepła. 
Zastosowanie:
Idealny do klejenia magnesów, filtrów olejowych i części metalowych pracujących w podwyższonych temperaturach np. podzespołów umieszczonych pod maską silnika samochodu.

Wskazówki dotyczące stosowania:
 • Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, należy oczyścić i odtłuścić powierzchnie. W przypadku klejenia strukturalnego, specjalne przygotowanie powierzchni może zwiększyć wytrzymałość złącza i jego trwałość.
 • Produkt można nanosić bezpośrednio z opakowania poprzez dyszę dozującą.
 • Nie należy dozować większych ilości produktu niż 10 g, gdyż może to prowadzić do wydzielenia dużej ilości ciepła podczas utwardzania.
 • Aby uzyskać maksymalną wytrzymałość połączenia nanieś klej równomiernie na łączone powierzchnie. Części powinny być odpowiednio ustalone natychmiast po nałożeniu kleju.
 • Nadmiar kleju można usunąć rozpuszczalnikiem organicznym (np. acetonem). Po całkowitym utwardzeniu usunięcie nadmiaru kleju jest trudne.
 • Utwardzanie ciepłem należy przeprowadzić zgodnie z zaleceniami podanymi na stronie 1.
 • Złącze powinno pozostawać w zacisku do czasu ustalenia się kleju. Nie należy obciążać złącza, dopóki nie osiągnie ono pełnej wytrzymałości.
 • Urządzenie mieszające i dozujące należy umyć gorącą wodą mydlaną, zanim klej stwardnieje.

TYPOWY PRZEBIEG UTWARDZANIA
Produkt 9514 utwardza się pod wpływem ciepła. Zalecane warunki utwardzania to poddanie złącza działaniu temperatury 120°C lub wyższej (przykładowo utwardzanie w temperaturze 120°C przez 60 minut).Stopień utwardzania i wytrzymałość końcowa jest zależna od czasu wygrzewania złącza w temperaturze utwardzania. Przebieg utwardzania powinien być każdorazowo dobrany dla danego typu złącza i stosowanych urządzeń podgrzewających.


Magazynowanie
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy -20oC a -30oC(4°F do -22°F). Optymalna temperatura to dolna połowa tego zakresu. Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu. Dalsze informacje na temat okresu przydatności produktu można otrzymać w lokalnym ośrodku obsługi technicznej.

WŁASNOŚCI MATERIAŁU NIEUTWARDZONEGO

Typ chemiczny: Epoksydowy 
Wygląd: Szara pasta 
Ciężar właściwy w 25°C - 1.44 
Granica plastyczności przy 25°C - 272 
Lepkość " Casson Base" , mPa.s - 42,000 
Maksymalna szczelina w pozycji poziomej - 3mm


WŁASNOŚCI FUNKCJONALNE MATERIAŁU UTWARDZONEGO
 • Wytrzymałość na ścinanie
  -Stal konstrukcyjna śrutowana - 45 N/mm2
  -Stal nierdzewna - 32 N/mm2N/mm2
  -Powłoka cymkowa naniesiona elektrolitycznie - 28 N/mm2
  -Aluminium, szlifowane papierem sciernym - 40 N/mm2
  -Aluminium, trawione siarczkiem żelaza - 40 N/mm2
  -Mosiądz - 25 N/mm2
  -GRP - 6 N/mm2
  -Epoksyd wzmocniony włóknem szklanym - 24 N/mm2
  -Stal ocynkowana - 20 N/mm2
 • Wytrzymałość na oddzieranie - 9.5 N/mm

 
 
P.H.U. DAREX Beata Pastusińska
ul.Sołtysowicka 5a
51-168
Wrocław

e-mail: darex@darex-lozyska.pl

tel. +48 71 329-50-79 , +48 71 329-50-02, 
tel/fax. +48 71 329-50-98

 

Strona główna  Firma  |  Oferta  |  Oferta specjalna  Kontakt  

© Darex 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone
projekt i wykonanie: hajime studio