Oferta

 

LOCTITE 5188

 Loctite 5188-300ml (uszczelniacz metalowych złączy kołnierzowych, elastyczny) (IDH.1104312)

Opis produktu:

Loctite 5188 to uszczelka anaerobowa opracowana z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych, która cechuje się bardzo wysoką elastycznością.
Loctite 5188 został opracowany tak, aby zapewnić doskonałe działanie w najbardziej odpowiedzialnych aplikacjach wymagających doskonałej adhezji i elastyczności, nawet po starzeniu cieplnym.
W produkcji i utrzymaniu ruchu od dawna docenione są techniczne i ekonomiczne zalety uszczelek anaerobowych.
Loctite 5188 pozwala wykorzystać najnowocześniejsze rozwiązania tej technologii. Zakres temperatur pracy uszczelki od -55*C do +150*C

Zastosowanie:

LOCTITE 5188™ jest uszczelką "formowaną na miejscu". Uszczelnia ściśle przylegające do siebie metalowe powierzchnie i kołnierze, takie jak, skrzynie biegów i korpusy silników, w szczególności tam, gdzie jako główne zanieczyszczenie na powierzchniach kołnierzy może występować olej. 
Utwardzanie produktu następuje po odcięciu kontaktu z produktu z powietrzem, kiedy znajduje się on pomiędzy ściśle przylegającymi powierzchniami metalowymi, w szczególności jest odpowiedni do zastosowań na powierzchniach aluminiowych z uzyskaniem doskonałej adhezji. 
Zapewnia odporność na niskie ciśnienie natychmiast po zmontowaniu kołnierzy. 
Produkt ten może być nakładany ręcznie lub przy użyciu robota z wykorzystaniem odpowiedniego systemu dozowania LOCTITE .

Wskazówki dotyczące stosowania:

  • Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, przed aplikacją należypowierzchnie przeznaczone do klejenia oczyścić i odtłuścić.
  • Produkt jest przeznaczony do ściśle przylegających do siebie części kołnierzowych.
  • Dla zapewnienia najlepszych rezultatów zalecane jest stosowanie automatycznych systemów nanoszenia LOCTITE. Produkt też można nanosić techniką sitodruku, za pomocą gąbkowych rolek, a także ręcznie nanosić wstęgi bezpośrednio z opakowania.
  • Tylko odpowiednio zaplanowane testy przedprodukcyjne są w stanie zapewnić odpowiedni poziom i pełną powtarzalność własności funkcjonalnych oraz trwałości złączy.
  • Przy sprawdzaniu, czy nastąpiło pełne uszczelnienie zaraz po montażu, można zastosować niskie ciśnienie (<0,05 MPa) .
  • Kołnierze należy dociągnąć możliwie jak najszybciej po montażu, aby zapewnić jednorodne warunki polimeryzacji.


Magazynowanie:

O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu. 
Optymalna temperatura magazynowania: +8°C do +21°C. Przechowywanie w temperaturze poniżej +8°C lub powyżej +28°C może nieodwracalnie zmienić własności produktu. 
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu. Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami.
Dalsze informacje na temat okresu przydatności produktu można uzyskać w lokalnym ośrodku obsługi technicznej.

 
 
P.H.U. DAREX Beata Pastusińska
ul.Sołtysowicka 5a
51-168
Wrocław

e-mail: darex@darex-lozyska.pl

tel. +48 71 329-50-79 , +48 71 329-50-02, 
tel/fax. +48 71 329-50-98

 

Strona główna  Firma  |  Oferta  |  Oferta specjalna  Kontakt  

© Darex 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone
projekt i wykonanie: hajime studio